Finea – opinie i recenzja

Informacje na temat spółki

Finea
 

Finea SA

Rodzaj:
Firma faktoringowa
Numer REGON:
38064187100000
Numer NIP:
 951-24-65-149
Numer KRS:
0000737710
Data rejestracji KRS:
19 stycznia 2015
Godziny pracy:
Poniedziałek-piątek; 8:00-16:00
Adres firmy
ul. Branickiego 15, 02-972 Warszawa
E-mail: kontakt@finea.pl
Strona: https://www.finea.pl/

Informacje o ofercie tej firmy faktoringowej oraz jej elementach przedstawiają stan aktualny w momencie powstawania tekstu, tzn. 1 stycznia 2023 roku.

Płynność finansowa jest bez wątpienia jedną z najważniejszych krótko i długoterminowych kwestii dla każdego przedsiębiorstwa, mimo że ma na nią duży wpływ wiele różnych czynników. Liczne firmy faktoringowe dbają o utrzymanie tego wskaźnika w jak najlepszym stanie – w jaki sposób Finea może się wyróżnić?

W odpowiedzi na rosnącą w ostatnich latach popularność zakładania własnej firmy, na rynku jak grzyby po deszczu wyrosły organizacje specjalizujące się w finansowaniu płynności finansowej przedsiębiorstw. Bezsprzecznie istotny wpływ na ten element mają regularnie opłacane rachunki, w których opłacaniu pomagają tzw. firmy faktoringowe, takie jak Finea.

Faktoring Finea – najważniejsze informacje

Marka Finea została utworzona przez spółkę akcyjną o tej samej nazwie, która została zarejestrowana w Warszawie na początku lata 2018 roku pod tą samą nazwą. Jak podaje na swojej stronie internetowej, marka wspierana jest przez zespół ekspertów z dziedziny finansów, technologii i biznesu. W związku z tym, mimo młodego wieku, Finea ma szansę stać się poważną alternatywą dla większych i bardziej doświadczonych dostawców finansowania płynności firm.

Profilem działalności Finea jest oczywiście faktoring online, który przybiera różne formy w zależności od preferencji wnioskodawcy. Strona internetowa pokazuje, że mamy do czynienia z firmą złożoną z doświadczonych i doświadczonych profesjonalistów z branży. Zgodnie z panującymi w ostatnich latach realiami, została ona utrzymana w estetycznej i czytelnej kolorystyce, dając pierwszeństwo zasadom czytelności, intuicyjności i prostoty przekazu – wszak informacje o ofercie powinny być łatwo dostępne.

finea faktoring onlineFaktoring online Finea – Opinie

Wiele różnych aspektów wpływa na to, czy przedsiębiorca ostatecznie skorzysta z usług organizacji faktoringowej, która wzbudziła jego zainteresowanie. Na jednych wpływa szybkie wyszukanie trafnych informacji o ofercie, która odpowiada ich oczekiwaniom. Innych przyciąga łatwa interakcja z firmą i prosta strona internetowa. Poza tymi względami często pojawia się jeszcze jeden: informacje dotyczące opinii poprzednich klientów.

I tak, określenie „Finea opinie” ujawnia, że klienci cenią tę organizację m.in. za możliwość natychmiastowego poznania wszystkich opłat związanych z usługami, a także szybką komunikację i niewymaganie dużej ilości czasu na wypłatę gotówki udostępnionej w ramach limitu faktoringowego. Z drugiej strony kierowane są krytyczne uwagi z narzekaniem na wydatki związane z usługami w ogóle, mimo że wbrew pozorom jest to problem bardzo subiektywny.

Jakie usługi wchodzą w skład faktoringu Finea?

Specjalistyczne usługi Finea to faktoring w najszerszym tego słowa znaczeniu. Zazwyczaj zgłaszając się do tego rodzaju organizacji, prosimy o pomoc w zachowaniu płynności finansowej poprzez finansowanie określonych rachunków. Przedsiębiorca sam decyduje, które faktury sfinansować, na jak długo i w jaki sposób, np. czy poinformować o tym kontrahenta. Faktoring może również regulować należności firmy, gdy firma jest wierzycielem faktury.

Faktoring dla firm w Finea może być więc postrzegany jako wyspecjalizowana forma pożyczki pozabankowej, która pomaga zachować stabilność finansową firmy nawet w gorszych miesiącach dla danego sektora lub całej gospodarki, jak np. obecna epidemia koronawirusów. Finansowanie należności poprzez faktoring poprawia również reputację firmy wśród kontrahentów, pokazując, że jest ona wiarygodnym partnerem biznesowym.

Jak skorzystać z usług tej firmy faktoringowej?

Przed rozpoczęciem procedury wnioskowania o limit faktoringowy w firmie Finea, warto zapoznać się z szeregiem podstawowych kryteriów. Określają one profil docelowego klienta biznesowego, który składa wniosek oraz pokazują, co drastycznie zwiększa prawdopodobieństwo otrzymania pozytywnej decyzji.

 • Trzeba być osobą pełnoletnią.

 • Dodatkowo wymagany jest numer telefonu komórkowego oraz adres e-mail.

 • Wymagana jest weryfikacja statusu finansowego w rejestrach.

 • Należy określić rachunek bankowy firmy wykorzystywany do płatności.

 • Niezbędne jest również określenie podstawowych informacji o firmie oraz danych identyfikacyjnych.

 • Dodatkowo każdy musi dostarczyć wyciąg bankowy oraz pliki JPK-VAT za ostatnie sześć miesięcy działalności firmy.

Jeśli chodzi o procedurę wnioskowania o limit kredytowy, Finea spełnia wymagania dużej liczby klientów i dostarcza kompleksowy, łatwy w obsłudze system. Poniżej przedstawiono kolejne etapy ubiegania się o najpopularniejszy produkt, jakim jest finansowanie faktur.

 1. Po sporządzeniu faktury za sprzedaż określonego towaru należy ją przesłać do serwisu faktoringowego za pomocą aplikacji Finea.

 2. We wniosku należy wypełnić wszystkie wymagane informacje o wnioskodawcy i firmie.

 3. Gdy wniosek jest kompletny, należy go zatwierdzić i wysłać do realizacji.

 4. Finea sprawdza wniosek, żądając potwierdzenia transakcji od odbiorcy faktury.

 5. Wskazana firma faktoringowa wpłaca następnie część kwoty z faktury na konto właściciela firmy.

 6. Odbiorca faktury wypłaca Finea pozostałą kwotę, a Finea szybko reguluje saldo.

finea faktoring

Jakie kryteria sprawdza faktoring Finea?

Odnosząc się pokrótce do procedury wnioskowania o limit faktoringowy w Finea, należy zauważyć, że wymagana jest weryfikacja historii kredytowej. W pierwszej kolejności do Biura Informacji Kredytowej trafią informacje o dotychczasowej historii płatniczej firmy (BIK). Dodatkowo korporacja określa w swoim regulaminie, że na ocenę mogą wpłynąć informacje od nieujawnionych „organów zapobiegających oszustwom”.

Faktoring Finea – faktoring maksymalny

Oceniając produkty firmy faktoringowej, z reguły warto mieć informacje o minimalnych i maksymalnych kryteriach, jakie oferuje ona przedsiębiorcom szukającym pomocy. Korzystając z kalkulatora dostępnego na stronie głównej Finea, oceniamy dwa najistotniejsze z nich.

 • Kwota brutto faktury. Minimalna wartość rachunku nie może być mniejsza niż 500 złotych. Do maksymalnej kwoty faktury wynoszącej 200 000 zł, kolejne kwoty mogą być podnoszone w odstępach złotowych.

 • Termin, w którym zobowiązanie zostanie spłacone. W Finea masz prawo sfinansować fakturę z terminem płatności od 7 do 90 dni przed datą wymagalności. Możesz dopisać rachunek w dowolnym momencie przed datą wymagalności. Oprocentowanie w Finea jest dzienne, dlatego zapłacisz za dokładnie określoną ilość dni do terminu płatności.

Czy faktoring Finea oferuje zarówno faktoring odwrotny jak i cichy?

Jak zdaje sobie sprawę coraz większa liczba dostawców usług finansowania faktur, usługa faktoringu może przybierać wiele różnych form. Jak pokazuje przykład Finea, nierzadko przedsiębiorcy włączają do swojej usługi możliwość korzystania z różnych rodzajów faktoringu.

 • Faktoring cichy. Jako jeden z niewielu dostawców usług faktoringowych, Finea udostępnia w swojej ofercie opcję faktoringu cichego. Dzięki temu kontrahent pozostaje w niewiedzy na temat cesji wierzytelności.

 • Faktoring odwrotny, Dodatkowo Finea oferuje opcję faktoringu odwrotnego poprzez działalność o nazwie „Finansowanie zakupów”. W ten sposób faktor finansuje Twoje rachunki zakupowe, a właściciel firmy jest zobowiązany do spłaty należności Finea w przyszłości.

finea logo 1 1Co wyróżnia faktoring online Finea?

Doświadczenie i estetycznie piękna strona internetowa to nie jedyne cechy wyróżniające firmę Finea. W niniejszym artykule przeanalizowano inne czynniki, które sprawiają, że ta firma faktoringowa jest intrygującą opcją dla bardziej ustabilizowanych i ugruntowanych firm na tym szybko rozwijającym się rynku.

 • Finea oferuje Program partnerski Finea –  w postaci kilkuset złotych za polecenie swoich usług innemu właścicielowi firmy.

 • Przy powtarzających się wnioskach o finansowanie faktur, Finea obniża ogólny koszt usługi.

 • Finea oferuje jedną stawkę prowizyjną za swoje usługi i pobiera opłaty od klientów na prostych zasadach.

 • Wskazana firma faktoringowa jako jedna z nielicznych oprócz tradycyjnego finansowania oferuje również finansowanie w postaci faktoringu cichego i odwrotnego. Dzięki temu jej oferta jest bardziej atrakcyjna i stanowi nieco niecodzienną konfigurację w porównaniu z ofertą rywali.

 • Finea należy do najnowszych projektów w branży, powstała pod koniec czerwca 2018 roku.

Finea faktoring – w naszej ocenie

Pomimo bycia jednym z najmłodszych przedsięwzięć na rynku usług faktoringowych pod względem wieku i doświadczenia biznesowego, produkt Finea jest przemyślany, atrakcyjny dla potencjalnych klientów i wreszcie łatwy w użytku.

Oprócz estetycznej strony internetowej zawierającej niemal wszystkie informacje potrzebne z punktu widzenia klienta otrzymujemy również dokładną ofertę obejmującą wiele dostępnych form faktoringu. Na szczególne uznanie zasługuje dostępność faktoringu cichego, który wciąż jest rzadkością w ofertach wielu konkurencyjnych firm. Finces i Indos oferują również faktoring cichy.

Dodatkowo wszystko regulują przejrzyste warunki i rozsądny cennik. Nie ma wątpliwości, że Finea może okazać się korzystnym partnerem do współpracy – potencjalnie takim, którego plany wykraczają daleko poza umowę o pojedynczy limit!

Dane kontaktowe dla klientów

 • Telefon:

  E-maile:

  • Biuro: kontakt@finea.pl.
  • Obsługa klienta: dok@finea.pl
  • Windykacja: windykacja@finea.pl
  • Współpraca biznesowa: partner@finea.pl
  • Marketing i media: marketing@finea.pl
Oceń wpis

Rekomendowane.

Are you sure want to unlock this post?
Unlock left : 0
Are you sure want to cancel subscription?